Cariere

CARIERE

Hai să ne cunoaştem!

Aplica acum la unul din job-urile disponibile

Software Developer / Home Automation

Ai auzit de case inteligente?
Ai vrea sa lucrezi intr-un proiect unde automatizarile intalnesc inteligenta artificiala?

QSoft cauta Junior Adroid Developer cu doi ani experienta in Android pentru implementarea primului proiect de casa inteligenta dotata cu inteligenta artificiala. Daca esti interesat de aceasta oportunitate extraordinara, alatura-te echipei noastre unde inovatia, pasiunea si initiativa vor fi rasplatite.

Obiectivul postului: Dezvoltare de aplicatii software pe platforma Android pentru dezvoltarea tehnologiei de automatizare a caselor inteligente.

Oferta noastra:
– pachet salarial atractiv (700-1000 EUR), cu crestere progresiva pe masura rezultatelor tale;
– bonusuri in functie de performante;
– contract de munca pe perioada nedeterminata;
– oportunitatea de a dezvolta un proiect inovativ in domeniului caselor inteligente;
– posibilitatea de formare si evolutie profesionala in cadrul firmei noastre;
– oportunitatea de a interactiona cu industria radio din Romania precum retelele de radio Pro FM, Radio Zu, Societatea Romana de Radiodifuziune;
– training-uri sponsorizate de firma;
– proiecte interesante si variate;
– program flexibil cu o pauza de masa de o ora la pranz;
– nu este nevoie sa lucrezi ore suplimentare;
– atmosfera relaxanta;
– abonament gratuit la cea mai renumita sala de sport cu piscina din Cluj, acces FULL – World Class Iulius;
– invitatii gratuite la filme, spectacole, concerte care au loc in Cluj-Napoca;
– pachete turistice de week-end sau vacanta suportate de firma;
– ceaiul, cafeaua si apa plata sunt din partea firmei;
– smartphone si tableta puse la dispozitie de catre firma.

Responsabilitati (ce vei face):
– dezvoltare interfata utilizator pentru casa inteligenta, utilizand platforma Android;
– implementarea specificatiilor primite de la managerul de proiect;
– testarea primara a release-urilor;
– lucrul cu echipamente TV, Audio sau Z Wave.

Cerinte:
– studii universitare de specialitate finalizate;
– minim 2 ani de experienta in Android;
– cunostinte avansate de programare;
– experienta in utilizarea MS SQL Server.

QSoft iti multumeste pentru interesul acordat. Daca crezi ca experienta si interesele tale se potrivesc cu acest job suntem nerabdatori sa ne cunoastem.

Software Developer

Esti pasionat de aplicatii multimedia?
Ai vrea sa lucrezi intr-o companie unde vei avea sansa sa iti pui in valoarea imaginatia si calitatile de software developer?

QSoft cauta Software Developer cu minim doi ani experienta in dezvoltarea de aplicatii multimedia in interfata Python. Daca esti interesat(a) de aceasta oportunitate, alatura-te echipei noastre unde inovatia, pasiunea si initiativa vor fi rasplatite.
Cerinte minime:

● studii universitare de specialitate finalizate
● minim 2 ani de experienta in dezvoltarea de aplicatii multimedia (Python);
● cunostinte avansate de programare;
● experienta in configurarea Raspberry PI

Obiectivul postului: Dezvoltare de aplicatii software multimedia pe platforma Python

● pachet salarial atractiv (700-1000 EUR), cu crestere progresiva pe masura rezultatelor tale;
● bonusuri in functie de performante;
● contract de munca pe perioada nedeterminata sau contract de colaborare pentru free-lancer
● posibilitatea de formare si evolutie profesionala in cadrul firmei noastre;
● oportunitatea de a interactiona cu industria radio din Romania, precum retelele de radio Pro FM, Radio Zu, Societatea Romana de Radiodifuziune;
● training-uri sponsorizate de firma;
● proiecte interesante si variate;
● program flexibil, cu o pauza de masa de o ora la pranz;
● nu este nevoie sa lucrezi ore suplimentare;
● atmosfera relaxanta;
● abonament gratuit la cea mai renumita sala de sport cu piscina din Cluj, acces FULL – World Class Iulius;
● invitatii gratuite la filme, spectacole, concerte care au loc in Cluj-Napoca;
● pachete turistice de week-end sau vacanta, suportate de firma;
● ceaiul, cafeaua si apa plata sunt din partea firmei;
● smartphone si tableta puse la dispozitie de catre firma.

● dezvoltarea de aplicatii multimedia in interfata Python;;
● implementarea specificatiilor primite de la managerul de proiect;
● testarea primara a release-urilor;
● lucrul cu echipamente TV, Audio sau Raspberry.

QSoft iti multumeste pentru interesul acordat. Daca esti de parere ca experienta si interesele tale se potrivesc cu acest job, suntem nerabdatori sa ne cunoastem!